Nazywam się Sergiej i jestem niezniszczalny

TaniKsiążka – Ryzyko gangstera to trzecia część cyklu “Gangsterzy” pióra Anny Wolf. Poznajemy tu perypetie Siergieja Szewczenko – brutalnego i gotowego na każde starcie mężczyzny, który nie bez powodów został wybrany na przywódcę. Wydawałoby się, że człowiek tego pokroju, parający się takim zajęciem, zabijający z zimną krwią, nie ma żadnych słabości. Prawda okazuje się zgoła inna. Tą słabością zawsze jest to samo uczucie – miłość.

Ava była wielką miłością Sergieja z czasów młodzieńczych. Z różnych względów nie mogli być razem, mężczyzna (wtedy chłopak) ograniczał się tylko do tego, by wspomagać jej byt, najczęściej finansowo lub broniąc jej przed łapczywymi łapserdakami jego pokroju. Pewna sytuacja sprawiła, że tych dwoje musiało rozstać się na zawsze. Aż do teraz. Siergiej znajduje nieprzytomną Avę przed bramą swojego domu. Wszystkie uczucia, tęsknota, żal i chęć bycia z nią odżywają w kilka sekund. Kiedy dziewczyna odzyskuje przytomność ich relacja na nowo się zacieśnia, a bohater nie wyczuwa, że właśnie wdepnął w skrupulatnie zaplanowaną pułapkę.

Usługi mafii. Tej drugiej

Czego Sergiej nie wie, to fakt, że dorosła już Ava zajmuje się bardzo podobnymi rzeczami co on, pracując na zlecenie jednej z mafii, które mają z Sergiejem na pieńku. Mężczyzna dopiero po czasie zorientuje się, że znajomość z nią jest śmiertelnie niebezpieczna, nie potrafi jednak zerwać kontaktu. Nie chce też przyjąć do wiadomości, że Ava może działać na jego niekorzyść, przecież wszystko, co razem przeżyli nie może zostać tak po prostu przekreślone. Szczęśliwie dla bohatera kobieta jeszcze przez długo nie może do końca odzyskać pamięci po wypadku, na razie jest tylko przerażona tym, kim się stała i do jakich rzeczy szkolono ją przez lata.

W momencie, gdy dwójka stęsknionych za sobą ludzi stara się odbudować uczucie na nowo, mimo przeciwności losu, dookoła dochodzi do serii wydarzeń, w których każde z nich jest potrzebne w swojej pracy. Posiadają różne umiejętności i w niektórych zagrywkach są po prostu niezbędni. Nie wiedzą jak długo uda im się utrzymywać ich romans w tajemnicy. Przeszkodą jest nie tylko ich zawód, ale głównie fakt, że pracują dla swoich wrogów i w pewnym momencie może dojść do tego, że po wydaniu wyroku na któreś z nich ta druga połówka będzie musiała zająć się egzekucją. A tego rozkazu nie da się w żadnym stopniu uniknąć. Ryzyko rośnie z minuty na minutę, a czasu jest coraz mniej.

Zima zdjęcie autorstwa svetlanasokolova - pl.freepik.com